PADS FLOW

Pracownicy i studenci WIEiK

Na naszym wydziale jest dostępna pełna wersja pakietu:

 

PADS FLOW 2007, firmy Mentor Graphics,

wspomagającego projektowanie układów elektronicznych i elektrycznych.

Pakiet oprogramowania zawiera między innymi:

- edytor schematów PADS LOGIC i DxDesigner,

- edytor do projektowania płytek drukowanych PADS LAYOUT, PADS ROUTER, RF Design,

- oprogramowanie do analizy sygnałowej (EMI, SI) płytek drukowanych HyperLynx Bungle i analizy termicznej PCB Thermal HyperLynx,

- Zaawansowany HDL symulator.

 

Oprogramowanie jest dostępne dla pracowników i studentów w każdej jednostce E1, E2, E3, E4, E5, E6, E7 w wersji jednostanowiskowej i wersji sieciowej.

Oprogramowanie jest w pełnej wersji ale może być używane tylko do celów edukacyjnych.

Więcej informacji udziela dr inż. Wojciech Mysiński, E3,
e-mail:mysinski@usk.pk.edu.plSPECYFIKACJA SYSTEMU

 

PADS Flow wersja 2007.2

 

Każdy użytkownik ,,wersji pełnej" licencji pojedynczej (Nodelocked) oraz licencji sieciowej (Network Floating) produktu Mentor Graphics PADS EDUCATION  otrzymuje do swojej dyspozycji zestaw następujących programów:

 

PADS Logic         edytor schematu

Edytor Schematic Capture

PADS Logic PDF - module

PADS Logic SPICEnet module

 

DxDesigner - 100 (ViewLogic) & CIS (Component Information System) - edytor schematu

DxLibraryStudio - module

EDIF 200 - interface

HyperLynx LineSim interface

 

Multi-FPGA Optimization

Integracja Środowiska FPGA Flow z systemem PADS PCB i DxDesigner, wspomaganie projektowania płytek drukowanych z układami FPGA

 

PADS Layout & CAM Output - Zaawansowany edytor do projektowania płytek drukowanych

Zawierający następujące moduły:

PADS Layout Kit-495 - System PCB Bundle

RF Design - module

Critical Place & Router - module

Chip on Bard ToolKit - module

Adv. Packaging ToolKit - module

PCBview module

 

HyperLynx GHz Bundle (LineSim GHz & BoardSim GHz) symulator do płytek drukownych do sprawdzania intergralności sygnałów (SI), kompatybilności elektromagnetycznej (EMC), to testowania płytek drukowanych dla bardzo dużych częstotliwości (Multi-gigabit Design)

Eldo for HyperLynx (HSpice)

 

HyperLynx Analog

Symulator analogowy Spice dla systemu DxDesigner

 

HyperLynx Thermal  - Analiza termiczna płytek drukowanych dla PADS Layout

 

ModelSim PE student edititon

Zaawansowany HDL symulator (VHDL-Verilog-System C simulation, Project Manager)

Specjalna wersja typu EDU

 

ZASADY DOSTĘPU DO OPROGRAMOWANIA

PADS Flow, firmy Mentor Graphics

na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej, PK

 

Oprogramowanie firmy Mentor Graphics PADS Flow będzie używane wyłącznie do celów edukacyjnych i dydaktycznych w następujących instytutach i katedrach Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej, Politechniki Krakowskiej:

 

- E-1, Katedra Metrologii Elektrycznej

- E-2, Instytut Elektromechanicznych Przemian Energii

- E-3, Katedra Elektrotechniki i Elektroniki

- E-4, Katedra Trakcji i Sterowania Ruchem

- E-5, Katedra Informatyki Technicznej

- E-6, Instytut Teleinformatyki

- E-7, Katedra Automatyki

 

Osoby które pragną używać oprogramowanie Pads Flow powinny się zgłosić do osoby odpowiedzialnej w danej jednostce, która udostępni płytki CD-ROM i plik licencyjny oraz klucz zabezpieczający USB, jeżeli jest to wymagane.

 

 

Z oprogramowania PADS FLOW można korzystać na trzy sposoby:

 

Używając licencji pojedynczej (jednostanowiskowej) tzw. NODE-LOCKED, wymagane jest wtedy posiadanie klucza zabezpieczającego na port USB i pliku licencyjnego dopisanego do konkretnego klucza. Wtedy można używać oprogramowania PADS FLOW na dowolnym komputerze w dowolnym miejscu.

 

Używając licencji sieciowej  tzw. NETWORK LICENCE CLIENT, wymagane jest wtedy posiadanie nazwy serwera sieciowego jednostki. na którym jest umieszczony plik licencyjny wraz kluczem USB. Wtedy można używać oprogramowania PADS FLOW na dowolnym komputerze podłączonym do sieci komputerowej jednostki. Jeżeli sieć komputerowa jednostki jest podłączona do sieci Internet, wtedy można używać oprogramowania z dowolnego miejsca w którym jest dostęp do Internetu. Maksymalnie w jednym czasie może pracować 10 lub 15 użytkowników w zależności od licencji jednostki.

 

Używając licencji sieciowej  tzw. NETWORK LICENCE CLIENT, wymagane jest wtedy posiadanie nazwy serwera sieciowego wydziału (WIEiK)  na którym jest umieszczony plik licencyjny wraz kluczem USB. Wtedy można używać oprogramowania PADS FLOW na dowolnym komputerze podłączonym do sieci wydziałowej i do sieci Internet (LAN, Wireless). Maksymalnie w jednym czasie może pracować 50 użytkowników.

 

 

Instalacja oprogramowania PADS FLOW

 

Aby w pełni skorzystać z oprogramowania, czy to z licencji pojedynczej czy sieciowej należy pobrać od osoby odpowiedzialnej w danej jednostce, dwie płyty CD-ROM z PADS FLOW i odpowiedni plik licencyjny waz z kluczem USB dla licencji pojedynczej lub otrzymać nazwę serwera sieciowego na którym jest umieszczona licencja sieciowa wraz kluczem USB.

 

Każda z jednostek na WIEiK otrzymała jedną lub dwie licencje sieciowe, dzięki którym można korzystać z oprogramowania na komputerach podłączonych do tej sieci.

 

Oprócz tego, dodatkowa licencja sieciowa została umieszczona na serwerze wydziałowym. Dzięki temu, każdy użytkownik, który ma dostęp do sieci wydziałowej (LAN lub Wireless) może korzystać z oprogramowania PADS FLOW.

 

W każdym z przypadków należy wcześniej zainstalować oprogramowanie. W trakcie instalacji program prosi o wybranie odpowiedniej licencji ale można to pominąć. Kiedy nie jest zainstalowany klucz USB lub brak jest właściwego pliku licencyjnego program będzie działał w trybie ograniczonym lub w trybie Demo, bez możliwości zapisu plików.

Po zakończeniu instalacji lub później można dołączyć (wgrać) odpowiedni typ licencji.  Na jednym komputerze można mieć zarówno licencje typu Nodelocked jak i licencje typu Network Licence Client.

 

Osoby które nie mogą lub nie chcą skorzystać z oprogramowania dostępnego na WIEiK a pragną zapoznać się programami wchodzącymi w skład PADS FLOW mogą ściągnąć ze strony, firmy Mentor Graphics wersje edukacyjną.

Jest to możliwe po wypełnieniu odpowiedniego formularza na stronie http://www.mentor.com/products/pcb/pads/pads_eval.cfm. Jest to pełna wersja oprogramowania z pewnymi ograniczeniami. Nie jest to wersja demo, tylko pełna działająca wersja, która posiada pewne ograniczenia, w wybranych modułach (poszczególnych programach wchodzących w skład PADS FLOW).

 

Każdy z legalnych użytkowników może się zapisać (uzyskać dostęp) do stron www firmy Mentor Graphics i dzięki temu uzyskać dodatkowe informacje na temat oprogramowania PADS FLOW. Rejestracja jest na stronie http://supportnet.mentor.com. Po wypełnieniu formularza, drogą e-mail otrzymuje potwierdzenie dostępu do informacji.

 

Pełny dostęp do tego serwisu mają tylko licencjonowani użytkownicy na czas trwania licencji. Zawartość tego serwisu jest bardzo duża i różnorodna.

 

Wymagania sprzętowe dla PADS FLOW ver. 2007.1

- System operacyjny WINDOWS XP Prof., Home z SP2,

- Procesor min. Pentium III 1GHz,

- Min. 512kb RAM,

- Dysk twardy: od 300Mb do około 2Gb wolnego miejsca na dysku w zależności od ilości zainstalowanych modułów.

 

UWAGA !!! – Wersja PADS FLOW 2007.1 nie ma wsparcia w systemie operacyjnym WINDOWS VISTA

 

UWAGA !!! – Wersja PADS FLOW 2007.2  ma wsparcie w systemie operacyjnym WINDOWS VISTA

 

 

Więcej informacji udziela dr inż. Wojciech Mysiński, E3,

e-mail:mysinski@usk.pk.edu.pl