Wniosek do Rady Wydziału jednostki organizacyjnej przez Dziekana Wydziału o wszczęcie przewodu doktorskiego z podaniem tematu i koncepcji (celu, planu, metodyki i oczekiwanych rezultatów) przyszłej rozprawy doktorskiej, ze wskazaniem obszaru wiedzy, dziedziny i dyscypliny naukowej w zakresie, której ma być wszczęty przewód doktorski oraz dyscypliny dodatkowej.
Propozycja osoby pełniącej funkcję promotora, a w uzasadnionych przypadkach można podać nazwisko drugiego promotora (praca interdyscyplinarna), kopromotora (dysertacja pisana w ramach współpracy międzynarodowej) lub promotora pomocniczego.
Oryginał lub kopię dyplomu magisterskiego poświadczoną przez jednostkę organizacyjną przeprowadzającą przewód doktorski.
Wykaz prac naukowych (w tym publikacja naukowa w recenzowanym czasopiśmie naukowym o zasięgu co najmniej krajowym) z dokumentacją ich prezentacji oraz informacja o działalności popularyzacyjnej naukę.
Życiorys.
Kwestionariusz osobowy.
Jedna opinia samodzielnego pracownika naukowego, najczęściej opiekuna naukowego, tj. przyszłego promotora, w której zgadza się on na przyjęcie funkcji promotora.
Oświadczenie kandydata, że nie ubiegał się uprzednio o nadanie stopnia doktora. Jeżeli w innej jednostce organizacyjnej miał on wszczęty przewód doktorski powinien złożyć informację o jego przebiegu Oświadczenie o pokryciu kosztów przewodu, na podstawie zawartej umowy, jeśli kandydat jest spoza PK.
Opcjonalnie:
Certyfikat potwierdzający znajomość nowożytnego języka obcego (zwalniający z egzaminu doktorskiego z języka nowożytnego) według zał. 1 Dz. U.: z 30.09.2016 r., poz.1586.
Wniosek o wyrażenie zgody na przedstawienie rozprawy doktorskiej w języku innym niż polski.