Powstaje Ecomotional Branżowe Centrum Umiejętności ds. elektromobilności z mocnym udziałem Politechniki

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach podpisano umowę partnerską w sprawie powołania przedsięwzięcia pn.: „Ecomotional Branżowe Centrum Umiejętności ds. elektromobilności”. Jego partnerem została m.in. Politechnika Krakowska, którą podczas wydarzenia reprezentował rektor prof. Andrzej Szarata. Centrum, łączące potencjał, potrzeby, wiedzę i kompetencje partnerów akademickich, podmiotów szkolnictwa średniego oraz branżowych stowarzyszeń, będzie płaszczyzną do prowadzenia pozaszkolnego kształcenia ustawicznego w dziedzinie elektromobilności. Stworzy ofertę dla wszystkich, którzy chcą rozwijać nowe kompetencje w obszarze elektromobilności – uczniów szkół średnich/technicznych, studentów i osób dorosłych. Pierwsze branżowe centrum powstanie w Nowym Targu. – Wyzwania związane z elektromobilnością to dla nas ważny temat w badaniach i dydaktyce. Jestem przekonany, że wniesiemy w działalność branżowego centrum umiejętności wartościowy wkład – podkreśla rektor PK prof. Andrzej Szarata.

SCZEGÓŁY -> LINK