Spotkanie Rady Przedsiębiorców WIEiK

W dniu 10.03.2023 odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Przedsiębiorców powołanej w październiku 2022 roku na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej. Rada została powołana z inicjatywy Dziekana Wydziału, dra hab. inż. Macieja Sułowicza, prof. PK. Jest ona odpowiedzią na potrzebę integracji środowiska naukowego z przemysłem. Warto nadmienić, że Rada Przedsiębiorców WIEiK licząca 25 członów jest pierwszym i jedynym na tę chwilę sformalizowanym i funkcjonującym ciałem doradczym wydziału na PK. W spotkaniu uczestniczyło 17 członów Rady. Gościem honorowym spotkania była mgr inż. Sylwia Momot-Luzara, Kanclerz PK.

Członkowie Rady omówili propozycję Rady Przedsiębiorców w zakresie dydaktyki w tym potrzebę oceny programów studiów poszczególnych kierunków, wymagania jakie Rada Przedsiębiorców chciałaby postawić absolwentom wydziału. Omawiano ewentualną ocenę Rady Przedsiębiorców zaplecza laboratoryjno-dydaktyczne i sugestie co do jego modyfikacji, propozycje Rady Przedsiębiorców w zakresie współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Omówiono również kwestię związaną z rozpoznawaniem Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej w różnych sferach przemysłu jak i kwestie dopracowania oferty kierowanej do podmiotów gospodarczych przez WIEiK,

Zachęcamy do śledzenia dalszych informacji związanych z działaniem Rady Przedsiębiorców WIEiK!

Skład osobowy Rady Przedsiębiorców Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej

I. Dziekan Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej:

dr hab. inż. Maciej Sułowicz, prof. PK

II. Prodziekani Wydziału:

dr hab. inż. Witold Mazgaj, prof. PK – Prodziekan ds. Nauki

dr hab. inż. Krzysztof Tomczyk, prof. PK – Prodziekan ds. Kształcenia

dr hab. inż. Dariusz Borkowski, prof. PK – Prodziekan ds. Organizacyjnych i współpracy z przemysłem

dr inż. Bartosz Rozegnał – Prodziekan ds. Studenckich

III. Kierownicy jednostek:

dr hab. inż. Zbigniew Kokosiński, prof. PK – Kierownik Katedry Automatyki i Informatyki (E-1)

dr hab. inż. Tomasz Węgiel, prof. PK – Kierownik Katedry Inżynierii Elektrycznej (E-2)

Przedstawiciele przedsiębiorców:

kierunek studiów: Elektrotechnika i automatyka

dr inż. Zbigniew Ławrowski – Energotest-Diagnostyka Sp. z o.o.

dr inż. Ireneusz Sosnowski – Zakłady Kablowe Bitner Sp. z o.o.

inż. Ryszard Karbownicki – Eko-ENERGIA PPUH Eko-Energia Sp. z o.o.

mgr inż. Jakub Stankiewicz – Enetec Sp. z o.o.

mgr inż. Grzegorz Andrzejczyk – Mitsubishi Electric FA Poland

mgr inż. Janusz Oleksa – TAURON S.A.

inż. Maciej Burnus – SEP Oddział Kraków

kierunek studiów: Informatyka w inżynierii komputerowej

mgr Katarzyna Morga – Comarch S.A.

mgr inż. Wojciech Wiśniowski – Comarch S.A.

mgr inż. Przemysław Zakrzewski – ABB Sp. z o.o.

dr inż. Paweł Rzeszuciński – CentralNic Group PLC

mgr inż. Mariusz Okoński – RHO Software Poland

kierunek studiów: Infotronika

mgr inż. Mirosław Bistroń – ABB Sp. z o.o.

mgr inż. Piotr Antończyk – ALSO Sp. z o.o.

mgr inż. Stefan Życzkowski – ASTOR Sp. z o.o.

mgr inż. Maciej Antonik – E4I Sp. z o. o.

V. Przedstawiciel samorządu studenckiego:

inż. Szymon Nachman

VI. Przedstawiciel doktorantów: