SUKCESY STUDENTÓW WIEiK NA KONFERENCJI STUDENT Cyber(netics)

Nasi studenci godnie reprezentowali Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej podczas konferencji Student Cyber(netics) Sympozjum SCS’2023, odbywającej się na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Podczas której wygłosili aż trzy referaty:

• Budowa wyświetlacza Braille’a wraz z systemem przetwarzania znaków i rozpoznawania tekstu ze zdjęcia – inż. Bartłomiej Szostak, inż. Hubert Orlicki
  • System zarządzania i akwizycji danych na podstawie ilości filamentów i czasu pracy drukarek 3D – inż. Franczak Dawid, inż. Goraj Piotr
  • Badanie stealerów na przykładzie kampanii aktora podszywającego się pod *.gov.pl – Jakub Wróbel

Sympozjum było na bardzo wysokim poziomie merytorycznym co szczególnie cieszy, że to właśnie Nasi studenci zostali laureatami. Pierwsze miejsce przyznano za referat pt.: „Budowa wyświetlacza Braille’a wraz z systemem przetwarzania znaków i rozpoznawania tekstu ze zdjęcia” wygłoszonego przez inż. Bartłomieja Szostaka oraz inż. Huberta Orlickiego. Opiekunem naukowym pracy jest dr inż. Tomasz Makowski, a projekt powstał przy finansowaniu z grantów studenckich FutureLab. Jakby tego było mało to kolejny zespól uzyskał wyróżnienie za: „System zarządzania i akwizycji danych na podstawie ilości filamentów i czasu pracy drukarek 3D” wygłoszony przez inż. Dawida Franczaka i inż. Piotra Goraja, również realizowany pod opieką dr inż. Tomasza Makowskiego. Warto wspomnieć, że są to studenci nowoczesnego kierunku Infotronika, łączącego interdyscyplinarną wiedzę i wszechstronne umiejętności.

Zwycięski zespół miał zaszczyt wygłosić wspominany referatem podczas XXXIII Zjazdu Dziekanów Wydziałów Elektrycznych, Elektroniki, Telekomunikacji, Automatyki i Robotyki, Cybernetyki, Mechatroniki oraz Informatyki. Jesteśmy bardzo dumni, że to właśnie Nasi studenci podczas tak ważnego ogólnopolskiego wydarzenia rozsławiali imię naszej Uczelni przy obecności tylu szanownych Dziekanów.