Wysoko oceniony poziom działalności naukowej prowadzonej na PK. Siedem kategorii A i jedna A+

Początek roku 2023 jest niezwykle pomyślny dla Politechniki Krakowskiej. Uczelnia otrzymała – w odpowiedzi na przekazane wcześniej odwołania – decyzje Ministerstwa Edukacji i Nauki związane z ewaluacją działalności naukowej za lata 2017-2021. Na ich mocy dyscyplinie architektura i urbanistyka została przyznana kategoria naukowa A+ (wcześniej A), zaś informatyka techniczna i telekomunikacja otrzymała kategorię A (wcześniej B+). Oznacza to, że uczelnia, która poddała ewaluacji w sumie 8 dyscyplin naukowych, może poszczycić się najwyższymi kategoriami oceny.

Kategorię A posiada aż siedem dyscyplin: informatyka techniczna i telekomunikacja; automatyka, elektronika i elektrotechnika (dyscyplina WIEiK) ; inżynieria chemiczna; inżynieria lądowa i transport; inżynieria materiałowa; inżynieria mechaniczna; inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka. Najwyższą kategorię A+ zdobyła architektura i urbanistyka.

Wynik Politechniki Krakowskiej wypada znakomicie na tle innych polskich uczelni technicznych, na których uprawiane są te same dyscypliny naukowe oraz plasuje PK w ścisłej czołówce szkół wyższych w kraju.

Dyscyplina wydziałowa:

Automatyka, elektronika i elektrotechnika – kategoria A

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

Więcej informacji: [pk.edu.pl]