XIII Małopolski Konkurs Własnych Prac Technicznych – 2024r.

W dniu 18 marca 2024 r. w Zespole Szkół Elektrycznych nr II w Krakowie odbyła się już XIII edycja Małopolskiego Konkursu Własnych Prac Technicznych. Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej objął wydarzenie patronatem honorowym. Z ramienia WIEiK PK w wydarzeniu uczestniczył Dziekan, dr hab. inż. Maciej Sułowicz, prof. PK, w obradach jury konkursowego uczestniczyli pracownicy WIEiK PK: dr inż. Andrzej Drwal oraz mgr inż. Maciej Gibas. Podczas wydarzenia mgr inż. Maciej Gibas przedstawił ofertę edukacyjną dotyczącą realizowanych przez WIEiK PK kierunków i specjalności studiów dla przyszłych kandydatów. Laureatom wręczono nagrody rzeczowe ufundowane przez Dziekana WIEiK PK.

Głównym celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań uczniów szkół technicznych z dziedziny elektrotechniki, elektroniki, robotyki i informatyki oraz wspieranie inicjatyw uczniowskich w zakresie wykonywania samodzielnych projektów i prac technicznych.

W poszczególnych kategoriach jury wyłoniło następujących laureatów:

Kategoria – Elektrotechnika/Elektronika

Złoty medal 1 miejsce: Smuggr ekosystem, wyk. Dawid Głąb, Piotr Grzesik, Karol Duda (Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. Józefa Kustronia w Nowym Sączu), opiekun: Paweł Piszczek

Srebrny medal 2 miejsce: Maszyna wytwarzająca filament do drukarek 3D z pociętych butelek PET, wyk., Karol Antosiak (Zespół Szkół Mechanicznych nr.1 im. Szczepana Humberta w Krakowie), opiekun: Paweł Mazur,

Brązowy medal 3 miejsce: Mini Kerfuś, wyk. Mateusz Steczko (Zespół Szkół Nr 1 w Krakowie),

Kategoria – Automatyka/Robotyka

Złoty medal 1 miejsce: ROVERCON, wyk. Artur Meus, (Zespół Szkół Techniczno – Usługowych w Trzebini), opiekun: Konrad Knapik.

Srebrny medal 2 miejsce: Pomiar czasu przejazdu gokartu – wizualizacja i analiza wyników, wyk. Oskar Peciak, Stanisław Marmon, Sławomir Rapacz (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej), opiekun: Piotr Poręba.

Brązowy medal 3 miejsce: Aplikator do malowania proszkowego, wyk. Konrad Dziedzic (Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej), opiekun: Mirosław Trybała.

Wyróżnienie: Silnik rakietowy na paliwo ciekłe, wyk. Jakub Siwiec, opiekun: Krzysztof Gurdek.

Kategoria – Informatyka

Złoty medal 1 miejsce: eGondola – System sprzedaży online na przykładzie Pizzerii Gondola w Nowym Sączu, wyk. Cezary Rosiński (Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. Józefa Kustronia w Nowym Sączu), opiekun: Sebastian Łatka

Srebrny medal 2 miejsce: System Obsługi Stacji Benzynowej WM, wyk. Milan Wcisło (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach), opiekun: Wojciech Biel

Brązowy medal 3 miejsce: Famitly, wyk. Kamil Cygan, Oliwier Kruczek (Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie),