IEEE Cracow University of Technology Engineering Days

W dniach 25-28.11 na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej odbył się IEEE Cracow University of Technology Engineering Days, przy współpracy IEEE Cracow University of Technology Student Branch oraz Samorządu Doktorantów Politechniki Krakowskiej.

W wydarzeniu wzięły udział delegacje IEEE Student Branch z Litwy, Ukrainy, Grecji, Stanów Zjednoczonych, Słowacji, Czech jak również z innych polskich uczelni w tym przedstawiciele IEEE Student Branch z AGH, Politechniki Opolskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechniki Warszawskiej oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Gośćmi honorowymi wydarzenia byli:

– Profesor Elisa Barney Smith – Global IEEE Student Activities Committee Past-Chair, Boise State University, USA/Luleå Technical University, Sweden

– Theodoros Panagiotis Chatzinikolaou – IEEE Region 8 Regional Student Representative

– Dovilė Kurpytė-Lipnickė – IEEE Young Professionals Chair, Vilnius Gediminas Technical University (VILNIUS TECH), Toastmasters International Director.

Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję zwiedzić główny kampus oraz laboratoria Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej. Głównymi punktami były:

– wykład Pani Profesor Elisy Barney Smith – „Przetwarzania obrazów metodami sztucznej inteligencji” – prezentacja technologii bezprzewodowej opracowanej przez IQRF Company, którą zaprezentował Pan Sebastian Hopp.

Konsekwencją organizacji tego wydarzenia było nawiązanie wielu kontaktów z zagranicznymi i polskimi jednostkami akademickimi.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do uczelnianej sekcji IEEE zapraszamy do kontaktu

z przewodniczącym mgr Jakubem Zielonką.

Adres mailowy: jakub.zielonka@doktorant.pk.edu.pl

Szczegóły o organizacji IEEE mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej: ieee.org