Przedstawiciele WIEiK na uroczystości 50-lecia Polskiej Sekcji IEEE

9 grudnia 2022 roku na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyły się obchody 50-lecia Polskiej Sekcji IEEE. Była to bardzo ważna uroczystość dla społeczności związanej z rozwojem wiedzy w obszarach: informatyki, elektroniki, elektrotechniki, telekomunikacji, automatyki, inżynierii biomedycznej, geoinformatyki, kryptologii, cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji i pokrewnych dziedzin.

Honorowymi Patronatami w obchodach 50-lecia Polskiej Sekcji IEEE byli: MEiN, NCBR, PAN, GovTech Polska, Perspektywy, Cyfronet.

Partnerami Biznesowymi: Intel, CISCO, ELTEL, 4 Science Institute.

Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej i IEEE CUT Student Branch reprezentowali: dziekan wydziału dr hab. inż. Maciej Sułowicz, prof. PK, inż. Zuzanna Mielnik, Robert Kita założyciel i członkowie IEEE CUT Student Branch

AGENDA Wydarzenia:

Część otwarta

11:00 – Przywitanie Gości – Prof. Adam Dąbrowski, Prof. Mariusz Malinowski, prof. Michał Malinowski
11:20 – IEEE – 50 lat w Polsce – prof. Józef Modelski, prof. Adam Jastrzębski
12:05 – Prezentacje Young Professionals, Student Branches i kół naukowych
13:30 – Przerwa kawowa
14:00 – Jak założyć Chapter IEEE – wybrane Chaptery IEEE PS. – Dr Paweł Pawłowski, Marcin Szelest
14:30 – Wykłady przedstawicieli Firm

Wręczenie medali z okazji obchodów 50-lecia PS IEEE.
Wręczenie nagród w Konkursach Ogólnopolskich pod patronatem PS IEEE oraz GovTech Polska:
– Superstar 4 Science 2022
– Master 4 Science 2022
– Konkursach Tematycznych: AI 4 Science 2022, Blockchain 4 Science 2022, Cybersecurity 4 Science 2022, Embedded 4 Science 2022, Graphics 4 Science 2022.

16:30 – Część zamknięta – Uroczysta kolacja

Medal z okazji obchodów 50-lecia Polskiej Sekcji IEEE w imieniu Przewodniczącego PTETiS odebrał uczestniczący w uroczystości dr hab. inż. Maciej Sułowicz, prof. PK

W większości prezentacji Student Branches wspominano ostatnie wydarzenie IEEE Cracow University of Technology Engineering Days zorganizowane na WIEiK końcem listopada 2022 roku.

Więcej o tym wydarzeniu:

IEEE Cracow University of Technology Engineering Days

Więcej informacji o obchodach uroczystości 50-lecia Polskiej Sekcji IEEE na stronach: