Przedstawiciele WIEiK odwiedzili Zespół Elektrowni Wodnych Porąbka- Żar Grupa PGE

6 grudnia 2022 odbyła się wyprawa do Zespołu Elektrowni Wodnych Porąbka- Żar Grupa PGE. Organizatorem wyjazdu było nasze Stowarzyszenie oraz Dziekan Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej.

W wyjeździe uczestniczyli pracownicy naukowi WIŚiE; Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki KrakowskiejWIEiK PK – Dziekan dr.hab. inż. Maciej Sułowicz, prof. PK, dr hab. inż, Tomasz Węgiel, prof. PK;Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki; prezes INTECH PK Izabela Paluch oraz Prorektor ds. Nauki prof. Dariusz Bogdał.

Byli też obecni członkowie Zarządu SWPK.

Gospodarzem był dyrektor oddziału ZEW Porąbka-Żar Jakub Kliś – absolwent Politechniki Krakowskiej, Złoty Wychowanek PK.

W programie było zapoznanie się z merytorycznymi problemami Elektrowni,następnie zwiedzanie jej obiektów, rozmowy na temat współpracy dotyczącej działalności badawczej, eksperckiej i dydaktycznej.

Materiały pochodzą ze strony Stowarzyszenie Wychowanków Politechniki Krakowskiej.

Zdjęcie pobrano ze strony Stowarzyszenie Wychowanków Politechniki Krakowskiej