Politechnika Krakowska i PKP Intercity podpisały porozumienie o współpracy

Staże i praktyki studenckie, wizyty studyjne, specjalistyczne wykłady, kursy i szkolenia, dualne kierunki i specjalności, a także wspólne projekty badawczo-rozwojowe oraz promocja ekologicznego podróżowania – to najważniejsze punkty umowy o współpracy naukowo-technicznej i edukacyjnej pomiędzy Politechniką Krakowską a PKP Intercity S.A. Porozumienie podpisali dziś (12 grudnia br.) na PK rektor uczelni prof. Andrzej Białkiewicz i członek zarządu spółki Krzysztof Świerczek.

Przedmiotem umowy jest także współpraca naukowo-techniczna – wzajemne wsparcie merytoryczne oraz stała wymiana doświadczeń na rzecz rozwoju i badań branży kolejowej m.in. przez realizowanie wspólnych projektów naukowo-badawczych, przygotowywanie analiz i ekspertyz, organizowanie wizyt studyjnych dla kadry naukowej uczelni w jednostkach organizacyjnych Intercity. – Nasi eksperci z obszaru inżynierii lądowej, mechanicznej i elektrycznej wspierają na wielu polach rozwój sektora kolejowego w Polsce, tym cennym doświadczeniem będziemy się dzielić we współpracy z PKP Intercity – podkreśla rektor PK prof. Andrzej Białkiewicz. We wspólne badania i projekty rozwojowe ze strony PK zaangażowani będą szczególnie eksperci Wydziałów: Mechanicznego, Inżynierii Lądowej oraz Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej. W podpisaniu umowy uczestniczyli dziś ich przedstawiciele – dziekani prof. Andrzej Szarata (WIL), dr hab. inż. Maciej Sułowicz, prof. PK (WIEiK) oraz dr hab. inż. Maciej Szkoda, prof. PK kierownik Katedry Pojazdów Szynowych i Transportu. PKP Intercity – oprócz Krzysztofa Świerczka – reprezentowali podczas wydarzenia Ewa Boguszewska, dyrektor Biura Zarządzania Zasobami Ludzkim oraz Cezary Nowak, zastępca dyrektora Biura Marketingu i Komunikacji.

Tekst i materiały pochodzą z oficjalnej strony internetowej Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszkibit.ly/3uJU6b2

fot. Jan Zych