Relacja z Uczelnianej Sesji Kół Naukowych PK

W 2 i 3 tygodniu czerwca odbywała się na Politechnice Krakowskiej Uczelniana Sesja Kół Naukowych USKN22. Była to druga edycja po zeszłorocznej, która była realizowana w formie sesji plakatowej. Sesja Uczelniana jest zawsze poprzedzona Wydziałowymi Sesjami Kół Naukowych, gdzie w obrębie każdego z 8 Wydziałów PK na przełomie maja i czerwca odbywa się prezentacja dokonań zespołów zrzeszonych w kołach naukowych danego Wydziału. Relacja z WSKN22 Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej została zamieszczona pod linkiem:

Wydziałowa Sesja Kół Naukowych na WIEiK

W sesji Uczelnianej ocenie poddano łącznie 60 plakatów autorstwa studentów oraz 3 plakatu autorstwa doktorantów. Wszystkie plakaty zostały ocenione przez Wydziałowych Pełnomocników ds. Kół Naukowych. Po zsumowaniu punktów utworzono listę rankingową, która została po raz pierwszy zaprezentowana na posiedzeniu Senatu PK w dniu 22.06.2022r. Wyniki USKN22 można znaleźć pod linkiem:

Poznaliśmy laureatów Uczelnianej Sesji Kół Naukowych Politechniki Krakowskiej (pk.edu.pl)

Zwycięzcą (ex aequo) z przedstawicielką koła naukowego Materiałów Funkcjonalnych SMART-MAT, (WIMiF) został student naszego Wydziału – inż. Maciej Gibas, reprezentujący koło naukowe el-RAPPRO. W grupie prac nagrodzonych znalazły się jeszcze prace zespołu: inż. Kacper Chojkowski, inż. Maciej Gibas (6 miejsce) oraz inż. Zuzanna Mielnik (17 miejsce). Wszystkim uczestnikom oraz autorom wyróżnionych prac serdecznie gratulujemy.

Plakaty prezentujące dokonania zespołów działających w ramach kół naukowych można podziwiać w okresie całych wakacji – zostały wystawione w alei pomiędzy popiersiem Kościuszki a budynkiem Wydziału Architektury w obrębie kampusu przy ul. Warszawskiej 24.